Ks. Dohnalik: oprócz komisji mógłby powstać sąd kanoniczny badający sprawy wykorzystywania seksualnego
Zdjęcie: Opoka
Oprócz ogólnopolskiej Komisji badającej przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich, w Polsce mógłby działać, tak jak we Francji, także sąd kanoniczny – powiedział ks. dr hab. Jan Dohnalik. Członek Rady przy Delegacie KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży uczestniczył w prezentacji „Praktycznego komentarza do listu apostolskiego motu proprio papieża Franciszka „Vos estis lux mundi". Spotkanie odbyło się w siedzibie Sekretariatu KEP w Warszawie.

1 dzień temu

















