Rok formacji zakończony. WMSD w Częstochowie rozpoczyna wakacyjną przerwę

2 godzin temu
Zdjęcie: a


W sobotę, 27 czerwca abp Wacław Depo, metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. na zakończenie roku akademickiego w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Był to czas podsumowania minionych miesięcy formacji, podziękowań za posługę seminarzystów oraz spojrzenia na wyzwania i wydarzenia, które czekają wspólnotę w nowym roku.

Na zakończenie roku akademickiego abp Wacław Depo wskazał, co powinno być najważniejsze dla kleryków w rozpoczynającym się czasie wakacyjnego odpoczynku:

Minione miesiące były bogate zarówno w wydarzenia formacyjne, jak i duszpasterskie. Podsumował je rektor WMSD, ks. dr hab. Ryszard Selejdak:

Rektor seminarium skierował także słowa wdzięczności do kleryków, doceniając ich zaangażowanie i posługę podejmowaną na rzecz wspólnoty Kościoła.

Choć rozpoczęły się wakacje, dla seminarzystów będzie to również czas nowych doświadczeń i obowiązków. O planach na najbliższe tygodnie opowiedział ks. dr hab. Ryszard Selejdak:

Nowy rok akademicki zapowiada się wyjątkowo. Rektor seminarium już dziś zaprasza na jego inaugurację, która będzie połączona z obchodami 100-lecia Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie:

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego odbędzie się 10 października i będzie centralnym punktem obchodów jubileuszu stulecia częstochowskiego seminarium. Będzie to okazja do wspólnego dziękczynienia za sto lat formacji przyszłych kapłanów.

Homilia abp. Wacława Depo:

Idź do oryginalnego materiału