W sobotę, 27 czerwca abp Wacław Depo, metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. na zakończenie roku akademickiego w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Był to czas podsumowania minionych miesięcy formacji, podziękowań za posługę seminarzystów oraz spojrzenia na wyzwania i wydarzenia, które czekają wspólnotę w nowym roku.
Na zakończenie roku akademickiego abp Wacław Depo wskazał, co powinno być najważniejsze dla kleryków w rozpoczynającym się czasie wakacyjnego odpoczynku:
Minione miesiące były bogate zarówno w wydarzenia formacyjne, jak i duszpasterskie. Podsumował je rektor WMSD, ks. dr hab. Ryszard Selejdak:
Rektor seminarium skierował także słowa wdzięczności do kleryków, doceniając ich zaangażowanie i posługę podejmowaną na rzecz wspólnoty Kościoła.
Choć rozpoczęły się wakacje, dla seminarzystów będzie to również czas nowych doświadczeń i obowiązków. O planach na najbliższe tygodnie opowiedział ks. dr hab. Ryszard Selejdak:
Nowy rok akademicki zapowiada się wyjątkowo. Rektor seminarium już dziś zaprasza na jego inaugurację, która będzie połączona z obchodami 100-lecia Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie:
Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego odbędzie się 10 października i będzie centralnym punktem obchodów jubileuszu stulecia częstochowskiego seminarium. Będzie to okazja do wspólnego dziękczynienia za sto lat formacji przyszłych kapłanów.
Homilia abp. Wacława Depo:

2 godzin temu

.webp)




![Piłkarze z Ekwadoru uklękli na boisku, by dziękować Bogu za zwycięstwo z Niemcami [+WIDEO]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/mid-epa13064712.jpg)








