„Zawsze kochałem Polskę i będę się w niebie za nią modlił”. Sto lat temu August Hond został prymasem Polski
Zdjęcie: Opoka
„Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem Matki Najświętszej” – powiedział krótko przed śmiercią kard. Hlond. Zapewniał też, iż w niebie będzie modlił się za Polskę. 24 czerwca 1926 r. papież Pius XI mianował go biskupem gnieźnieńskim i warszawskim, a tym samym prymasem Polski.

1 dzień temu





![[WIDEO] Poruszający dokument o ks. Janie Kaczkowskim już we wrześniu. TVP pokazała zwiastun](https://static.deon.pl/storage/image/core_files/2026/6/25/63fedb0c3ee4436f63d33274160bf873/png/deon/feed/Fotos_13.webp)











