„Zawsze kochałem Polskę i będę się w niebie za nią modlił”. Sto lat temu August Hond został prymasem Polski

1 dzień temu
Zdjęcie: Opoka


„Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem Matki Najświętszej” – powiedział krótko przed śmiercią kard. Hlond. Zapewniał też, iż w niebie będzie modlił się za Polskę. 24 czerwca 1926 r. papież Pius XI mianował go biskupem gnieźnieńskim i warszawskim, a tym samym prymasem Polski.
Idź do oryginalnego materiału