W sobotę, 27 czerwca, odbyła się uroczysta promocja absolwentów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Promowanych zostało ponad dwustu strażaków, którzy po zakończeniu nauki rozpoczną służbę w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej w całym kraju.
O tym wyjątkowym dniu dla całej społeczności strażackiej opowiedział st. bryg. Dariusz Andryszkiewicz:
St. bryg. Jarosław Jankowski przypomniał o zadaniach współczesnego strażaka. – Pragnę zapewnić, iż cała kadra dydaktyczna dołożyła wszelkich starań, aby dzisiejsi absolwenci otrzymali jak najlepsze przygotowanie do realizacji zadań, jakie postawi przed nimi służba – mówił komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:
Komendant skierował także słowa do absolwentów Centralnej Szkoły PSP:
Mł. asp. Piotr Wysocki opowiedział o swoich emocjach związanych z ukończeniem nauki w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. – Pamiętajcie, iż bezpieczeństwo i życie ludzkie jest dla nas, strażaków, najważniejsze – mówił świeżo promowany młodszy aspirant:
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – to wieloletnia i głęboko zakorzeniona dewiza polskiego pożarnictwa. Od pokoleń przyświeca zarówno funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych. Hasło to doskonale oddaje etos strażackiej służby – gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, poświęcenie oraz odpowiedzialność za życie i bezpieczeństwo innych. Jednocześnie nawiązuje do szacunku dla tradycji oraz patrona strażaków, św. Floriana.
Relacja i zdjęcia: Natanael Brewczyński

3 godzin temu








.webp)






